Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Vladimír Vasilenko|29. nov 2016 o 00:00

Humenné aj Vranov nad Topľou podľahli svojim súperom zhodne 2:6.

HUMENNÉ. Cez víkend pokračovala II. futsalová liga Východ súbojmi štvrtého kola. V piatok boli na programe dva zápasy, v ktorých sa z víťazstiev radovali hostia. Košické „medvede“ zvíťazili v Humennom nad „anjelmi“ a z Prešova si prekvapujúco odviezla všetky body Stará Ľubovňa. V sobotu sa kolo dohrávalo v Humennom, kde nováčik súťaže BNP Vranov nad Topľou nestačil na „zlatníkov“ z Košíc, ktorým k víťazstvu dopomohol piatimi gólmi Miroslav Seman.

Humenné – Grizzly Košice 2:6 (1:2)

Góly: 5. a 22. Popik – 11. a 32. Péchy, 24. a 33. K. Grega, 3. Kofčák, 29. Grutka.

ANGELS: P. Vaško – G. Horvat, T. Opiela, R. Chalupka, C. Vasiľ, Pet. Šuľák, Janko, Popik, Mamaj, Porvaznik, J. Kuzma, Skvašík.

GRIZZLY: Kušnír – M. Hrabčák, K. Grega, Grutka, Péchy, Turek, Kofčák, T. Kuruc, D. Takáč.

Hneď na začiatku spálil vyloženú šancu po prihrávke Popika Mamaj. Udrelo ale na opačnej strane, keď v 3. minúte zaváhanie brankára potrestal strelou z polovice ihriska Kofčák. Anjelom sa podarilo vyrovnať o dve minúty neskôr, keď Popik zasunul loptu do opustenej brány. Potom podržal domácich Vaško, keď kryl nebezpečné strely Gregu a Kuruca. Grizzly išli do vedenia v 11. minúte po góle Péchyho, ktorý zachytil chybnú rozohrávku Popika. O minútu neskôr sa dostal do sľubnej pozície Skvašík, ale z uhla Kušníra neprekonal. Po rohu Opielu to skúšal Horvat, ale jeho strelu brankár vyrazil na roh. V 16. minúte si na roh Popika nabehol Šuľák, ale jeho prudká strela skončila na brvne. V samom závere po prihrávke Janka tesne minul svätyňu hostí domáci kapitán. Úvod druhého dejstva vyšiel domácim, keď po faule na Mamaja zahrával Horvat trestný kop, loptu posunul Popikovi, a ten technickou strelou k žrdi vyrovnal na 2:2. V 24. minúte vychytal Tureka Vaško, ktorý následne vysunul do úniku Porvazníka, ale toho zastavil výborným zákrokom brankár hostí. Udrelo na opačnej strane, keď sa so šťastím presadil Grutka, ktorého strelu si Vaško zrazil do vlastnej brány. Vyrovnanie mal na kopačke Janko, ale loptu po Vasiľovej prihrávke nedokázal zasunúť do prázdnej brány. Platilo-nedáš dostaneš, keď na 2:4 zblízka zvyšoval Péchy. V 32. minúte zvýšil už na 2:5 výborne hrajúci Péchy, ktorého o minútu neskôr napodobnil šiestym gólom po chybnej rozohrávke domáceho brankára Grega. Päť minút pred koncom mal gól na kopačke Mamaj, ale jeho strelu vyrazil Kušnír. V 38. minúte mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý Cyril Vasiľ nepremenil. Víťazstvo hostí je zaslúžené.

Vranov nad Topľou – Zlato Lux Košice 2:6 (1:2)

Góly: 6. Kuták, 40. T. Jakub – 8., 14., 22., 34. a 37. Mir. Seman, 35. P. Horňak.

BNP: Ch. Petro – Samsely, J. Andrejko, J. Petričko, Turčík, J. Straka, T. Jakub, Kuták, Čintala.

ZLATO LUX: S. Pella – Mir. Seman, F. Kis, Kudlata, P. Horňak, J. Capík, T. Dobias, D. Rohaľ.

Úvod patril domácim, ktorí si vypracovali tlak, ktorý nezužitkoval Kuták. Prudkú strelu Turčíka vyrazil Pella a následne si košický brankár poradil aj s prudkou strelou Samselyho. Skóre otvoril v 6. minúte Kuták, ktorý využil prihrávku Turčíka. Zlatníkom sa podarilo vyrovnať v 8. minúte, keď na konci krásnej akcie bol Seman. Potom sa skúšal presadiť Andrejko, ale toho v dvoch vyložených šanciach vychytal skvelý Pella. Akcie sa následne striedali na oboch stranách, ale svoje tímy podržali obaja brankári. V 14. minúte zachytil Seman chybnú rozohrávku a prudkou strelou k žrdi pridal druhý gól svojho mužstva. Strelec dvoch gólov mal na kopačke ďalší zásah, ale lopta z jeho nohy skončila iba na žrdi. V 16. minúte mali domáci po šiestom faule hostí výhodu penalty, ktorú nezužitkoval Samsely. V samom závere prvého dejstva zvonila opäť domáca žrď, ktorú nastrelil Seman. V 22. minúte sa dostal k odrazenej lopte Seman, ktorý strelou z uhla pridal svoj tretí gól. Po akcii Andrejka netrafil odkrytú bránu Petričko, ktorý z následnej šance nechal vyniknúť Pellu. Po Andrejkovej prihrávke napálil žrď aj Straka. Skóre sa menilo opäť v 34. minúte, keď sa po nacvičenom signáli presadil hlavou Seman. O minútu neskôr to s domácimi vyzeralo zle nedobre, keď po spolupráci Dobiasa s Horňakom pridali zlatníci piaty gól. Azda jediné zaváhanie brankára Pellu nevyužil Samsely, ktorý netrafil opustenú bránu. Tri minúty pred koncom prihral Kudlata Semanovi, a ten strelou k žrdi nedal Petrovi šancu. Domácim sa podarilo aspoň skorigovať nepriaznivý výsledok v samom závere, keď sa presadil hlavou Jakub.

Zvyšný výsledok 4. kola:
Prešov – Stará Ľubovňa 4:7 (1:3)
Góly: Maník, T. Eliáš, Beliš, Vrbovský – Kyšeľa 3, V. Pyda 2, P. Drobňák, Haladej.