Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Sninčania bojovali v Srbsku a Poľsku

Sninské taekwondo sa opäť prezentovalo aj v zahraničí.

Výprava sninských teakwondistov v Poľsku.(Zdroj: archív)

SNINA. V srbskom hlavnom meste Belehrad sa konal Svetový pohár kadetov, juniorov a seniorov v taekwonde pod názvom Serbia Open 2016.

Zúčastnilo sa ho takmer 1 200 pretekárov zo 49 štátov sveta, zastupujúcich 289 klubov a reprezentácií.

Aj sninský klub mal svoje zastúpenie, keď jeho dvaja členovia Michal Matiko a Samuel Kukura boli nominovaní do slovenskej reprezentácie.

Ako prvý štartoval Michal Matiko vo váhovej kategórii do 48 kg, v ktorej štartovalo dovedna 16 pretekárov. Sninčan sa po taktickom a bojovnom výkone dostal až do bojov o medaily. Nakoniec skončil na peknom piatom mieste.

Po ňom nastúpil junior Samo Kukura vo váhe do 58 kg, ktorý mohol štartovať aj za seniorov. Statočne bojoval, no grécky reprezentant bol nad jeho sily a prehral s ním, a z ďalších bojov vypadol.

„Bola to skvelá skúsenosť. Michal má natrénované, mohol zabojovať aj o medailu. Som spokojný. Chlapci vedia o chybách, ktoré v pravidelných tréningoch chcú odstrániť. Tento rok ich čaká ešte jeden turnaj svetového pohára Croatia Open 2016,“ konštatoval ich tréner Tomáš Potocký.

Bojovali aj v Poľsku

Minulý týždeň sa v poľskom meste Ostrowiecz Swietokrzyski konali Majstrovstvá detí a kadetov Poľskej asociácie Taekwondo WTF. Tohto medzinárodného turnaja sa zúčastnilo 250 pretekárov zo 17 klubov Slovenska a Poľska.

Pozvanie dostal aj sninský klub, ktorý reprezentovalo až 19 pretekárov a tí dosiahli vynikajúce výsledky. Získali deväť zlatých, šesť strieborných, šesť bronzových a štyri piate miesta a v konečnom účtovaní obsadili prvú priečku.

Zlato získali: Patrik Telvák – váha do 37 kg; Viktor Telvák – váha do 49 kg; Andrej Varchol – 65 kg; Nataša Semjonová – váha do 51 kg.
Striebro: Jakub Surinčák – váha do 53 kg.
Bronz: Juraj Kohút – váha do 41 kg; Pavol Petro – váha do 33 kg; Štefan Fráter – váha do 33 kg.
Najmladší taekwondisti sa predstavili v dvoch disciplínach a to Nopi Chagi – kop do výšky a Dolyo chagi – kop na čas.
V disciplíne Nopi Chagi zlato získali: Daniela Považancová – 130 cm; Štefan Andrejčík – 140 cm; Jaroslava Kamencová – 150 cm.
Striebro: Maroš Kepič – 120 cm; Andrea Mandzáková – 150 cm; Martin Bartuš – 150 cm.
Piate miesto: Oliver Bromberger, Miško Štofik, Jakub Legemza, Artur Chimčák.
Zlato v disciplíne Dolyo Chagi získali: Maroš Kepič – 120 cm; Štefan Andrejčík – 140 cm; Jaroslava Kamencová – 150 cm; Martin Bartuš – 150 cm.
Striebro: Daniela Považancová – 130 cm.
Bronz: Andrea Mandzaková – 150 cm.
Piate miesto: Oliver Bromberger, Miško Štofík, Jakub Legemza, Artur Chimčák.

Tréner Tomáš Potocký po turnaji uviedol: „Moji zverenci bojovali ako levy a nesklamali ma. Je vidieť systematickú prácu klubu. Mladí pretekári, keď nie sú v sobotu a nedeľu na turnaji, tvrdo trénujú. Ďakujem všetkým pretekárom, rodičom hlavne rodinám Kepičovým, Petrovým, Varcholovým, Považancovým a Chimčákovým za pomoc v doprave na turnaj do Poľska.“