Humenská výprava na šachovom turnaji v St. Ľubovni.
Humenská výprava na šachovom turnaji v St. Ľubovni. (Autor: archív)
Róbert Andrejov|12. okt 2016 o 00:00

Súťažilo spolu 21 hráčov nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska.

HUMENNÉ. Osem juniorov klubu Šachy Reinter Humenné a detskej organizácie Fénix Humenné – šachy sa v prvú októbrovú sobotu zúčastnilo 12. ročníka medzinárodného šachového turnaja grófa Jána Zamoyského na hrade Ľubovňa. Súťažilo v ňom spolu 21 hráčov nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska.

Brali medaily

Po siedmich odohratých kolách sa celkovým víťazom turnaja stal humenský zástupca Samuel Bučko, ktorý bol ocenený aj ako víťaz kategórie do 14 rokov.

V tejto kategórii si Reinter odniesol cenu aj za druhé a tretie miesto (Stela a Leonard Simonovci).

Medailové zastúpenie mal klub aj v kategórii do 18 rokov, v ktorej obsadila Katarína Minčičová striebornú priečku.

Prvý v sezóne

Po šachových povinnostiach si účastníci užili naplno aj prehliadku hradu a vychutnali atmosféru na jarmoku v centre mesta.

„Tento turnaj bol prvým v novej sezóne, ktorého sa naša mládež zúčastnila. Rovnako ako aj po minulé roky plánujeme i naďalej s našimi juniormi navštevovať rôzne zaujímavé turnaje po Slovensku, kde získavajú nielen skúsenosti, ocenenia, ale vidia aj kus sveta. Nielen pre nich, ale aj pre nás je to motivujúci faktor,“ dodáva riaditeľ klubu Šachy Reinter Jaroslav Pčola.