3. liga: Oslabená Snina siahala po troch bodoch

Nový tréner Štafura. V premiére prišiel o troch hráčov. (Autor: Róbert Andrejov)
Vladimír Vasilenko|20. sep 2016 o 00:00

V treťoligovom zápase vo Svidníku mali hostia troch vylúčených.

SNINA. Počas týždňa došlo v kabíne Sninčanov k zmene na trénerskom poste, keď Pavla Diňu vystriedal Jozef Šatafura.

Pod taktovkou nového trénera pricestovali Sninčania pod Duklu s cieľom konečne zabodovať naplno. V úvode zápasu sa hralo prevažne medzi obomi šestnástkami bez vážnejších šancí.

V 18. minúte vystrelil Skvašík, ale domáci brankár jeho strelu kryl. O dve minúty neskôr si na opačnej strane so strelou Tírera poradil brankár Brza. V 23. minúte mali domáci na kopačkách čistú šancu, ale z bezprostrednej blízkosti nedokázali prekonať Brzu.

O štyri minúty neskôr išli do vedenia hostia, keď po akcii Hrehu so Skvašíkom sa dostal do úniku Vyšnevskij, ktorý prepálil Gmittera a bolo 0:1.

Svidníčania hostí zatlačili, ale ich defenzíva stála na pevných nohách. V 42. minúte po faule Mariána Hrehu na Tírera mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorú sám faulovaný hráč využil a vyrovnal na 1:1.

V úvode druhého dejstva podržal Brza svojich spoluhráčov, keď kryl nebezpečné pokusy domácich. V 82. minúte bol faulovaný Hišem a hostia dostali výhodu pokutového kopu, ktorý s prehľadom premenil Vyšnevskij.

V samom závere sa začali diať nepochopiteľné veci zo strany hlavného rozhodcu, ktorý postupne vylúčil až troch hráčov hostí.

Hlavný arbiter nastavil asi päť minút pričom až v 98. minúte sa domácim podarilo vyrovnať zásluhou Hricova, ktorý sa presadil po rohovom kope.

Hostia cestovali domov smutní a zároveň nahnevaní hlavne na výkon hlavného rozhodcu.

Svidník – MFK Snina 2:2 (1:1)

Góly: Tírer (11m), L. Hricov-Vyšnevskij 2(1 z 11m). ŽK: Jankaj, Vyšnevskij, Hanc, Bednár, Matús. ČK: Jankaj, Bednár (obaja po 2 ŽK), Skvašík. Rozhodoval: Alexa,100 divákov.

Snina: Brza- Lukáč, M. Hreha, J. Hreha, Hišem, Jankaj,Vyšnevskij, Skvašík, Hanc, Bednár, Matús (D. Karľa)

Domov»Sportnet na východe»3. liga: Oslabená Snina siahala po troch bodoch