Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

4. liga: Štvorgólový Jozef Fedorko

V 4. futbalovej lige Sever bolo na programe 9. kolo.

Ajax nadelil Tatrám 5 gólov. Exceloval Fedorko.(Zdroj: Ladislav Lukáč)

Svičinovci opäť nebodovali, keď sa z Ľubotíc vracali domov naprázdno. Ťažké srdce majú na hlavného rozhodcu, ktorý im po týždni rozhodoval ďalší zápas. V Pakostove si z chuti zastrieľal Jozef Fedorko, ktorého štyri góly do siete Vysokých Tatier pripísali Ajaxu ďalšie domáce víťazstvo. V derby zápase pod Kamjanou sa zrodil nerozhodný výsledok pričom vo výbornom stretnutí boli vylúčení dvaja hráči hostí.

Ľubotice – Radvaň nad Laborcom 4:2 (2:0)

Góly: J. Adam 2, Šimko, Dubas - Legdan, Ljubarskij. ŽK: Sabol - Diňa, Kudláč, Legdan, L. Kuzma, Rabajda. Rozhodoval: Róka, 100 divákov.

Radvaň n/L: Diňa- Paraska, Horvat, Kudláč, Murdzik, Ondica, Lojan, Legdan, Ljubarskij, L. Kuzma, J. Kuzma (Rabajda, Čeremeta)

Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu boli domáci lepším mužstvom čo využili v prvých 20. minútach, keď po krídelných akciách z ľavej strany strelili Jaroslavom Adamom dva góly. Hostia odpovedali šancami Legdana a Lukáša Kuzmu, ale ich strelecké pokusy sa do domácej brány nezmestili.

Najväčšiu šancu spálil Jaroslav Kuzma, keď napálil žrď domácej brány. V druhom polčase boli hostia lepším mužstvom, ale boli to domáci, ktorí pridali Šimkom tretí gól, keď úspešný strelec ťažil z chybnej defenzívy hostí. V 61. minúte sa podarilo Legdanovi znížiť na rozdiel dvoch gólov, a štvrťhodinu pred koncom zápasu vrátil hostí do hry Ljubarskij, keď sa presadil hlavou po štandardke.

Hostia domácich zatlačili pred vlastnú bránu, vypracovali si tlak z čoho pramenil jasný faul v pokutovom území na Rabajdu, ale rozhodca Róka mal iný názor. V závere bol v strede ihriska faulovaný Lojan, hráči hostí prestali hrať, čo využil Dubas a uzavrel skóre na konečných 4:2.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. liga: Záhradné sa dostalo na čelo

Medzilaborce – FK Humenné 1:1 (0:1)

Góly: Chripák-Voroňák. ŽK: Sališ, Vasiľ, Cigán, Voroňák, Andrejko. ČK: Voroňák (po 2 ŽK), Jurov. Rozhodoval: Tirpák, 400 divákov.

Medzilaborce: Vodilka- Gič, Holovačko, O. Pakhomov, Horochonič, D. Pakhomov, Chripák, Guba, Potoma, Vachaľ, Gavula (Grib).

FK Humenné: Slávik- Sališ, Šaro, Vasiľ, Cigán, Voroňák, Jurov, Petričko, Andrejko, Kovach, Babin (Zlacký)

Derby zápas pritiahol na štadión Spartaka početnú divácku kulisu, ktorá videla od úvodu výborný futbal z oboch strán. Prvú šancu mali na kopačkách Humenčania, ale Cigán samostatný nájazd na Vodilku nepremenil. Od toho momentu začali spaľovať vyložené šance domáci, keď po centri Gubu poslal loptu do brvna Chripák, opäť po centri Gubu strieľal Vachaľ nad a samostatný nájazd Gavulu vyriešil brankár Slávik. Hostia udreli v 29. minúte po trestnom kope, keď Voroňák prestrelil múr a bolo 0:1.

Humenčania mohli svoje vedenie zvýšiť, ale Sališ s Babinom pred Vodilkom nepochodili. V závere prvého polčasu dostali Spartakovci po faule na Gavulu výhodu pokutového kopu, ale Chripák poslal loptu iba do ochrannej siete. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom, ale do vážnejšej šance ich dobre hrajúca defenzíva hostí nepustila.
V 55. minúte bol po druhej žltej karte za rečnenie vylúčený Voroňák čo nabudilo domácich, ktorí desať minút pred koncom zápasu zásluhou Chripáka vyrovnali, keď sa úspešný strelec presadil po centri Gubu.

V samom závere putoval pod sprchy za urážku rozhodcu Jurov a hostia dohrávali deviati. Záverečné šance Potomu a Vachaľa zostali nevyužité, a tak sa skončil derby zápas nerozhodným výsledkom.

Pakostov – Vysoké Tatry 5:0 (1:0)

Góly: J. Fedorko 4, P. Gombita. ŽK: Klamár, Rudý, P. Ragan, Tkačin, J. Fedorko-Akharov, F. Tomčák, Minárik. Rozhodoval: Filipák, 100 divákov.

Pakostov: Klamár- Berdák, Dubas, M. Fedorko, M. Hoľko, Rudý, P. Ragan, S. Ragan, Tkačin, J. Fedorko, P. Gombita (Tomčák, Karabin, Durilla)

Od úvodu boli domáci jednoznačne lepším mužstvom. Už v 5. minúte sa po centri Hoľka presadil hlavou Jozef Fedorko. Nasledovali ďalšie šance domácich, ale P. Ragan minul bránu hostí po výbornom centri Tkačina, na rohový kop S. Ragana si naskočil Dubas, ale brankára ani na dvakrát neprepálil.
Hostia si v prvom polčase vypracovali len dva strelecké pokusy, s ktorými nemal Klamár žiadny problém. Úvod druhého dejstva patril futbalistom Ajaxu, ktorí v 47. minúte pridali Gombitom druhý gól. V 62 a 64. minúte exceloval Jozef Fedorko, keď najprv využil výbornú prihrávku Gombitu a svoj tretí gól strelil z priameho kopu.

V samom závere upravil na konečných 5:0 svojim štvrtým gólom Jozef Fedorko, keď využil ideálnu prihrávku Tomčáka. Pred záverečným hvizdom spálili ďalšie šance Karabin s Dubasom, a tak sa už skóre do konca zápasu nezmenilo.