Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

4. liga: Naplno bodoval len Ajax

Všetci hornozemplínski zástupcovia viedli v 8. kole po prvom polčase.

Humenčan Kovach v akcii. Raslaviciam strelil jeden gól.(Zdroj: I. Szilvási)

Paradox ôsmeho kola 4. futbalovej ligy Sever je to, že všetci hornozempplínski zástupcovia viedli po prvom polčase, no nakoniec sa z celkového víťazstva tešili len futbalisti Ajaxu Pakostov, ktorý naplno bodoval v Štrbe. Humenčania po dobrých výsledkoch z minulých zápasov v domácom prostredí len remizovali s Raslavicami. Bod si z Kežmarku priviezli Spartakovci, ktorí sa pred samotným zápasom netajili tým, že idú po všetky body. Dlhé Klčovo podalo výborný výkon v Radvani n/L, kde zvíťazilo najtesnejšie 1:2.

Radvaň nad Laborcom – Dlhé Klčovo 1:2 (1:0)

Góly: Horvat-Shuspanov, Kudláč vl. ŽK: Kudláč, Paraska, Horvat, Murdzik, M. Svičin-Bálint. Rozhodoval: Róka, 100 divákov. Radvaň n/L: Vaško-Kudláč, Paraska, Horvát, Murdzik, Ondica, Legdan, Lojan, Ljubarskij, L. Kuzma, Pčola (J. Kuzma, Rabajda, M. Svičin)

Domáci chceli potvrdiť získané body zo Zámutova a hneď od úvodu sa pustili do súpera s vervou. V prvej vážnejšej šanci sa ocitol Lukáš Kuzma, ale z piatich metrov bránu prestrelil.

Radvančania išli do vedenia v 22. minúte, keď Ondicov center predĺžil hlavou Paraska k Horvátovi, ktorý zblízka prepálil Bálinta. Hostia hrali v poli výborne, ale do vážnejšej šance sa v prvom polčase nedostali. Úvod druhého dejstva vyšiel hosťom, ktorí v 56. minúte využili stratu lopty domácich v strede poľa a po rýchlej kombinačnej akcii Shuspanovom vyrovnali.

O dve minúty neskôr nastrelil jeden z útočníkov Kudláča, lopta zmenila pred brankárom Vaškom smer a hostia viedli. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale šance Ljubarského, Legdana, Rabajdu či Svičina v bráne hostí neskončili. Hostia podali v Radvani nad Laborcom výborný výkon a zaslúžene vyhrali.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. liga: Šarišské Michaľany a Sobrance nadeľovali

Vysoké Tatry – Medzilaborce 1:1 (0:1)

Góly: Bača-Potoma. ŽK: Šugarek, F. Tomčák, T. Džagon-Holovačko, Gonos. Rozhodoval: Mano, 100 divákov. Medzilaborce: Vodilka-Gič, Holovačko, O. Pakhomov, D. Pakhomov, Chripák, Guba, Potoma, Gonos, Vachaľ, Gavula (Grib)

Spartakovci cestovali do Kežmarku s cieľom získať tri body, no nakoniec si domov priviezli len jeden po nerozhodnom výsledku. Od úvodu boli hostia jednoznačne lepším mužstvom, vypracovali si viaceré šance, no skórovať sa im dlho nedarilo.

V 26. minúte Guba z blízka domácu bránu prestrelil. O minútu neskôr opäť Guba z hranice pokutového územia poslal loptu do žrde. V 32. minúte mal gól na kopačke Potoma, ale toho v čistej šanci vychytal brankár Ondruš. V 38. minúte zvonila domáca žrď po strele Gubu.

Gól sa podarilo streliť hosťom v 40. minúte, keď si na Gubov center z rohu nabehol Potoma a hlavou nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu. V druhom polčase sa hral odvíjala medzi šestnástkami bez vyložených šancí.

Domácim sa podarilo vyrovnať v 70. minúte, keď sa po rohu presadil hlavou Bača. V 78. minúte mal víťazný gól na kopačke Chripák, ale netrafil prázdnu bránu.

Štrba – Pakostov 1:2 (0:1)

Góly: D. Timura-J. Fedorko 2. ŽK: Nemčko-Hubcej. Rozhodoval: Žofčák, 100 divákov. Pakostov: Klamár-Dubas, J. Berdák, M. Fedorko, Rudý, Hubcej, P. Ragan, Tomčák, M. Hoľko, J. Fedorko, P. Gombita (Karabin, Petro)

Futbalisti Pakostova podali veľmi dobrý výkon, pričom od úvodu boli lepším mužstvom. Už v 19. minúte Dubas potiahol loptu z vlastnej polovice, výborne prihral Jozefovi Fedorkovi, ktorý z desiatich metrov umiestnenou strelou nedal Vaškovi v domácej bráne žiadnu šancu.

Nasledovala ďalšia šanca, keď Peter Gombita postupoval sám na bránu, ale v poslednej chvíli ho domáci zadáci zblokovali. Štrba ohrozila Klamára strelami spoza šestnástky, ale ten si svoje miesto v bráne Ajaxu výborne zastal.

V závere prvého polčasu podržal hostí brankár, keď kryl samostatný nájazd domáceho útočníka. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí Jozefom Fedorkom pridali druhý gól, keď úspešný strelec ťažil z výbornej prihrávky Tomčáka. Domácim sa podarilo znížiť v 58. minúte, keď sa k odrazenej lopte dostal Timura a zblízka prekonal Klamára.

Ajax pozorne bránil pričom mohol streliť ďalšie góly, ale Tomčák trafil žrď Vaškovej brány, samostatný nájazd Patrika Ragana kryl brankár a strela Hoľka letela nad. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale defenzíva hostí na čele s brankárom bola spoľahlivá.

FK Humenné – Raslavice 2:2 (2:1)

Góly: Kovach, Janík vl.-Kozák, Tomáško. ŽK: Komach, Sališ-Kamenčík, Janík. Rozhodovala: Kováčová,200 divákov. FK Humenné: D. Vohár – M. Mikloš, N. Sališ, C. Vasiľ, Z. Cigán, V. Voroňák, P. Petričko, J. Andrejko, D. Šatník, I. Kovach, M. Babin (Zlacký).

Lepšie do stretnutia vstúpili hostia, najskôr sa dvakrát nepresne zastreľovali, v 10. min. už musel dvakrát zasahovať Vohár: najskôr vyrazil jedovku z hranice šestnástky a v jeho moci skončila aj dorážka Kamenčíka z päťky.

V 17. min. však už udrelo, Kozák sa prebíjal do humenskej šestnástky cez Kovacha i Andrejka, spadol i vstal, zakončil ľavačkou technicky a lopta skončila pod brvnom. Chvíle domácich prišli od 22. min.: priamy kop Voroňáka prinútil Vaška natiahnuť sa, v 24. min. sa po treťom humenskom rohu dostala odrazená lopta ku Kovachovi, ktorý si prehodil loptu z pravej nohy na ľavú a z hranice šestnástky vyrovnal.

V 27. min. sa diváci tešili opäť, v prečíslení putovala lopta po osi Voroňák – Kovach, pred Sališom zasiahol vkĺzačkou v poslednej chvíli tak, že si zapísal „vlastenca“. V 30. min. po centri Andrejka spálil Cigán tutovku hlavou, v 40. min. roztlieskali tribúnu „jasle“ Voroňáka i Andrejka na raslavických nohách, prišiel center, ale Šatník hlavou ešte hľadal spoluhráča (žiadala sa koncovka).

Do II. polčasu vstúpili hostia aktívne, v 52. min. vzišla zo závaru v humenskej šestnástke strela do bočnej siete. Poistku trom bodom mohol dať Cigán po pase Andrejka, v plnom behu tesne minul (14 m) šibenicu, v 57. min. strelu Andrejka zlikvidoval brankár aj za cenu zranenia, Zlacký krížne minul. A tak prišla 80. min., štandardka hostí, loptu hlavou Tomáško z 10 m lízol a tá skončila od žrdi v sieti. Záverečný humenský tlak bol neúspešný.

Téma: Futbal