Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

4. liga: Hornozemplínskym tímom sa darilo

Vyhrali Radvaň, Pakostov, Humenné aj Medzilaborce.

Pakostovský oslávenec Ján Metyľ (v strede) mal radosť nielen z vecného daru, ale aj z domáceho víťazstva.(Zdroj: Marek Fedorko)

HUMENNÉ. Futbalová 4. liga v skupine Sever mala na programe 7. kolo.

Svičinovci brali všetky body po výbornom výkone v Zámutove, kde zvíťazili rozdielom triedy. Príjemne prekvapili Humenčania, ktorí zabodovali naplno v Ľuboticiach a pripísali si tak druhé víťazstvo v aktuálnom ročníku. Medzilaborce a Pakostov doma nezaváhali a svoje zápasy vyhrali pričom ani raz neinkasovali.

Zámutov - Radvaň nad Laborcom 1:4 (0:2)
Góly: V. Fako-Ondica 2, Ljubarskij, Paraska
ŽK: M. Máthé-Ljubarskij
Rozhodoval: Želizňák, 100 divákov
Radvaň n./L.: Vaško- Kudláč, Paraska, Horvat, Murdzik, Ondica, Rabajda, Legdan, Lojan, Ljubarskij, L. Kuzma (Čeremeta, Fedorco)
Svičinovci cestovali do známeho prostredia k súperovi, ktorého dobre poznajú, aj keď v oklieštenej zostave no s cieľom zabodovať naplno. Hneď v úvode stretnutia už vo 4. minúte sa vedenia ujali hostia, keď Ondicov dlhý pas z 30 metrov skončil v bráne prekvapeného domáceho brankára Žofčáka. Nasledovali ďalšie šance hostí, ale koncovky Lojana a Ljubarského boli nepresné. Skóre sa menilo v 26. minúte opäť, keď si na Ondicov center vyskočil Paraska a hlavou nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu. Hostia mohli do polčasu svoj náskok zvýšiť, ale domácich pri šanciach Kuzmu a Ljubarského podržal brankár Žofčák. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí v 50. minúte zásluhou Ljubarského pridali svoj tretí gól, keď sa autor gólu presadil po individuálnej akcii. Domáci futbalisti po treťom inkasovanom góle zapli, vypracovali si dve šance, ale obrana Radvane n./L. na čele s brankárom Vaškom stála na pevných nohách. V 68. minúte po azda jedinej chybe hostí v zápase sa strelecky presadil Vojtech Fakó. Záverečné slovo patrilo Ondicovi, ktorý sa pred Žofčákom presadil, keď využil výbornú robotu svojich spoluhráčov Čeremetu s Fedorcom.

Medzilaborce - Štrba 2:0 (1:0)
Góly: O. Pakhomov, Chripák
ŽK: Chripák, Grib-Mlynár
Rozhodoval: Dušek, 200 divákov
Medzilaborce: Vodilka- Gič, Holovačko, O. Pakhomov, Kuruc, D. Pakhomov, Chripák, Grib, Guba, Potoma, Gavula (V. Lukáčik, Gaľ, Višňovský)
Spartakovcom vyšiel výborne úvod stretnutia, keď hneď z prvej šance skóroval Oleksander Pakhomov, ktorý si výborne naskočil na rohový kop Gubu a hlavou nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Nasledovali ďalšie šance domácich, keď samostatný nájazd Gavulu zlikvidoval brankár Vaško, ktorý si poradil aj so strelou Potomu. Strelám Kuruca a Gubu chýbala potrebná presnosť. Hostia sa pred Vodilku dostali len sporadicky. V druhom polčase sa hra vyrovnala, no vyložené gólové príležitosti boli len na domácej strane. Dve tutovky Kuruca zlikvidoval brankár Vaško, ktorému raz pomohli na bránkovej čiare spoluhráči, keď Kurucovu strelu odvrátili do bezpečia. Po prihrávke Gavulu sa dostal do vyloženej šance hrajúci tréner Lukačik, ktorého technickú strelu bravúrne zlikvidoval hosťujúci brankár. V samom závere po prihrávke Lukačika sa Chripák zbavil brániaceho hráča a z bezprostrednej blízkosti prekonal dobre chytajúceho brankára hostí. Víťazstvo Spartaka je zaslúžené.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. futbalové ligy: Hrali sa ďalšie zápasy

Pakostov - Fintice 4:0 (2:0)
Góly:P. Ragan, Dubas, P. Gombita, J. Fedorko
ŽK: Hubcej-Lacko
Rozhodoval: Ondrašek, 100 divákov
Pakostov: Klamár - Dubas, Berdák, M. Rudý, Hubcej, P. Ragan, Tomčák, J. Durilla, Hoľko, J. Fedorko, P. Gombita (S. Ragan, M. Fedorko, M. Durilla)
Pred stretnutím odovzdali domáci funkcionári vecný dar k 50. narodeninám dlhoročnému funkcionárovi Ajaxu Jánovi Metyľovi, ktorého k jeho jubileu potešili nielen dobrým výkonom, ale aj vysokým víťazstvom. Hneď v úvode sa po centri Hoľka dostal do šance Peter Gombita, ale jeho prudkú hlavičku vyrazil brankár Juhás. V 13. minúte išli do vedenia domáci, keď sa krásnou strelou spoza šestnástky presadil Patrik Ragan. O pár minút neskôr Fedorkovu bombu z piatich metrov zastavil na bránkovej čiare jeden z hosťujúcich hráčov. V 21. minúte pridal druhý domáci gól Dubas, keď si ideálne nabehol na Tomčákov roh a strelou z voleja rozvlnil sieť Fintíc. Hostia to skúšali strelami z diaľky, ale tie krotil spoľahlivý Klamár. Druhý polčas začali lepšie domáci, ktorí sa Petrom Gombitom dostali do vyloženej šance, ale samostatný únik zlikvidoval brankár Juhás. V 50. minúte pridal Peter Gombita tretí gól Ajaxu, keď si nabehol na rohový kop Tomčáka a zblízka nedal brankárovi žiadnu šancu. V 66. minúte sa prezentoval krásnou strelou z priameho kopu Jozef Fedorko, ktorý zvýšil stav stretnutia na konečných 4:0.

Ľubotice - FK Humenné 1:2 (1:1)
Góly: J. Adam-Sališ, Andrejko
ŽK: Šimko-Cigán, Andrejko
Rozhodoval: Kováčová,150 divákov
FK Humenné: Slavik- Mikloš, Sališ, Vasiľ, Cigán, Voroňak, Petričko, Andrejko, Šatník, Kovach, Babin (M. Zlacký, Vaško, Krajník)
Humenčania povzbudení domácim víťazstvom nad Dlhým Klčovom pricestovali do Ľubotíc s cieľom získať nejaký ten bod. Od úvodných minút boli lepším mužstvom. V prvej štvrťhodine sa dostal do šance Cigán, ale jeho strela letela nad domácu bránu. V 25. minúte Cigán ideálne vysunul do úniku Sališa, ktorý sa pohral s brankárom Čorejom a otvoril gólový účet stretnutia. Po prvom góle hostí sa hra v poli vyrovnala, ale vyložených šancí bolo málo. Za zmienku stojí samostatný únik Andrejka, ktorého v zakončení zblokovala domáca obrana. V 39. minúte priletel center z ľavej strany až k voľnému Adamovi, ktorý z blízka nedal Slávikovi v bráne Humenného žiadnu šancu. Druhý polčas sa hral prevažne medzi obomi šestnástkami bez vyložených šancí. Až v 70. minúte sa dostal do úniku Cigán, ktorý postupoval sám na Čoreja no ten jeho strelu kryl. O päť minút neskôr kapitán Voroňak vysunul do šance Andrejka, ktorý z blízka prepálil Čoreja a víťazným gólom zabezpečil svojmu mužstvu druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Téma: Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal