Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

I. trieda: V derby zápase vysoké víťazstvo Slovana

Hralo sa 2. kolo I. futbalovej triedy v oblasti Humenné.

Borov ešte neinkasoval ani jeden gól. Zvíťazil aj v druhom zápase.(Zdroj: Vladimír Vasilenko)

Futbalisti Borova zvíťazili v Medzilaborciach nad Vyšnou Sitnicou. V derby zápase videli diváci pri Ciroche až sedem gólov, všetky do siete Dlhého n./C. Vo festivalovej nálade si poradila Ubľa s Lieskovcom, aj keď ich najtesnejšie víťazstvo sa nerodilo ľahko. Taliani v divokom stretnutí nestačili na ladičkovské Red Devils. Až desať gólov videli diváci v Lackovciach.

Borov – Vyšná Sitnica 2:0 (1:0)

Góly: Turok Heteš, Popík (11m). ŽK: Cholp-Širý. Rozhodoval: Skalka, 100 divákov.

Borov: V. Vasilenko - Čišovský, A. Černega, Turok Heteš, Cholp, Bega, Popík, Vasiľ, Mišenko, Lojka, Mamaj (Burcin, Demeter).

V. Sitnica: Hudá k- Kušnír, T. Švigár, D. Švigár, Dysko, Širý, Petruš, Palšák, Kovalik, Barna, Michalčák

Od úvodných minút sa hral v Medzilaborciach opatrný futbal z oboch strán. Úvodný gól mali na kopačke hostia, no Kušníra v samostatnom nájazde vychytal domáci brankár. Borovčania sa postupne osmelili, ale prekonať dobre pracujúcu defenzívu hostí sa im dlho nedarilo.
Skóre otvoril v 21. minúte Turok Heteš, keď z vlastnej polovice obišiel troch brániacich hráčov a strelou z 20 metrov nedal Hudákovi najmenšiu šancu. Domáci mohli do polčasu pridať ďalšie góly, ale strely Vasiľa, Mamaja a Mišenka nemali gólové parametre. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim, keď po individuálnej akcii Popíka nasledoval faul v pokutovom území a nariadenú jedenástku sám faulovaný hráč bezpečne premenil.
Hostia odpovedali strelou Dominika Švigára, ktorú Vasilenko kryl. Na opačnej strane pomohla Hudákovi pri strele Mamaja žrď a pri prudkej strele Turoka Heteša predviedol brankár hostí výborný zákrok.

Belá nad Cirochou – Dlhé nad Cirochou 7:0 (4:0)

Góly: Svistun 2, Brečka, D. Haburaj, Burík, Kirňak, Pavlina. ŽK: Burík-P. Krivjanský, Čopik. Rozhodoval: Prokopčák, 150 divákov.

Belá n/C: Maliňak - L. Hišem, Dzurovej, Ľoch, Burík, D.Haburaj, Skarba, Pavlina, Svistun, Čop, Brečka (Kirňak, Sopko, Škutka, Burda).

Dlhé n/C: Vozár - Polačko, Gnip, Bednár, Čerevik, Jo. Krivjanský, P. Krivjanský, Milčík, Kohút, Čopik, P. Kováč (Dzurko, J. Kováč, Ju. Krivjanský, Sivčo)

Derby sa nieslo v jednoznačnej réžii domáceho mužstva. Slovan sa ujal vedenia v 9. minúte, keď si na Haburajov center naskočil Svistun a hlavou nedal Vozárovi žiadnu šancu. O šesť minút neskôr pridal druhý gól Burik, keď z hranice pokutového územia vystrelil presne k žrdi.
V 19. minúte sa domáci radovali opäť, keď sa po centri Čopa presadil hlavou Brečka. Päť minút pred koncom polčasu pridal strelou po zemi Pavlina štvrtý gól Slovana a s hosťami to vyzeralo zle nedobre. Tí pohrozili len po strele J. Krivjanského z priameho kopu, ktorá skončila mimo domácej brány.
V 50. minúte pridal Svistun hlavou piaty gól, o dvadsať minút neskôr sa po chybe obrany presadil Kirňák a na konečných 7:0 upravil v závere zápasu D. Haburaj, keď vymietol šibenicu Vozárovej brány.

Ubľa – Lieskovec 2:1 (0:1)

Góly: Sirka, Bindzár-F. Džatko. ŽK: Peštik-Krigovský, Turcovský, F. Džatko. Rozhodoval: Buchlák, 100 divákov.

Ubľa: Kozak- Peštik, Železnik, Kresila, Ferko, Chochla, Hreha, Pavlina, Sirka, Fejsák, Popovych.

Lieskovec: Fedorko- Hudák, Krigovský, Turcovský, Tkáč, Roško, Jurko, Kyslan, Kurila, Hodor, F. Džatko (L. Džatko)

Kvôli festivalovým slávnostiam v obci sa stretnutie odohralo v netradičnom čase už o 11.00 hod. Od úvodu boli domáci jednoznačne lepším mužstvom. Vypracovali si enormný tlak, no pri strelách Popovycha a Hrehu pomohlo hosťom brvno, strela Ferka z bezprostrednej blízkosti letela nad Fedorkovu bránu.
Lieskovec pozorne bránil, a keď sa mu naskytla príležitosť zaútočiť tak to využil ako v 35. minúte, keď F. Džatko využil nedorozumenie domáceho brankára s obrancom a strelou ponad brankára poslal hostí do vedenia. Druhý polčas začali domáci s cieľom čo najrýchlejšie vyrovnať, no dlho sa im to nedarilo.
Šance Popovyča a Hrehu zostali nevyužité. Šťastie sa konečne usmialo na domácich až v 77. minúte, keď sa odrazená lopta dostala až k Sirkovi, ktorý bombou z hranice pokutového územia nedal Fedorkovi žiadnu šancu.
Víťazný gól pridal v 85. minúte striedajúci Bindzár, keď využil výbornú robotu svojich spoluhráčov Chochlu s Hrehom, ktorí mu pripravili výbornú pozíciu na skórovanie. Víťazstvo domácich je zaslúžené, aj keď sa na zisk troch bodov poriadne nadreli.

Lukačovce – Ladičkovce 2:3 (2:2)

Góly: S. Bačovčin, M. Jašš-R. Kuruc, Sabo, Š. Mažerik (11m). ŽK: Barnišin, Bačovčin-R. Kuruc, Š. Mažerik. Rozhodoval: Seman, 150 divákov.

Lukačovce: Jakubov - Majernik, Barnišin, Pa. Meričko, Jalčák, Bučko, Bačovčin, M. Jašš, J. Jašš, Pavur, Leško.

Ladičkovce: Čubák- R. Kuruc, Sabo, J. Kuruc, Hrin, Makovec, Gerda, Onderko, Metiľ, Mriz, Mažerik (Šepeľa, Majzer, E. Hodor).

Lackovce – Udavské 4:6 (2:4)

Góly: Škumanič 2, J. Kopáč, P. Kopáč-Kocan 2, Timuľák 2, Havrilčák 2 . ŽK: Škumanič. Rozhodoval: Grajcár, 100 divákov.

Lackovce: Binda- Delin, Danko, Kocik, Pekala, J. Kopáč, Škumanič, Valalik, Nazad, Šuľak, Komjati (P. Kopáč, Gergeľ).

Udavské: Ondica- Džugan, Frajtko, Krištof, Burda, Krajkovič, Meričko, Havrilčák, Vološin, Kocan, Timuľak (Škutka, Višnai, Kočan, Jankaj).

Vyšný Hrušov – Koškovce 4:0 (3:0)

Góly: Tabaka 2, Pavlulik, Sabo. ŽK: D. Dušák. Rozhodoval: Turčík, 150 divákov.

V. Hrušov: Piroščák - Naster, V. Šalata, Kolesár, Šedzmák, Mižik, Uhľár, Gadžo, Sabo, Pavlulik, Tabaka (Max, Ducko, Jasik, M. Piroščák).

Koškovce: Falatko- Ballek, Balica, Benec, Sabo, P. Dušak, Haluška, Holp, D. Dušak, Boško, Kuzica (Kuzma, Brehovský).

Papín – Krásny Brod 2:3 (1:2)

Góly: M. Macko 2(1 z 11m)-Vraveľ, Panik, Čonka. ŽK: Hric, Ti. Ondica-Vrábeľ, Salak. Rozhodoval: Švec, 100 divákov.

Papín: Chrin - Findrik, Smetanka, Hric, Michal Macko, Salamon, Rybár, Martin Macko, J. Šváb, Drozd, T. Šváb (Ta. Ondica, Ti. Ondica, S. Ondica, Mašlonka).

Krásny Brod: Lazor- Ma. Pančura, Vrabeľ, Mata, Mi. Pančura, Panik, Jačisko, Salak, Sopko, Čonka, V. Bochin (Suchý, Klopko).