Jaroslav Dzubák bol najlepší v kategórii nad 60 rokov.
Jaroslav Dzubák bol najlepší v kategórii nad 60 rokov. (Autor: Ján Meričko)
Ján Meričko|8. sep 2016 o 00:00

Skončil sa 8. ročník Východoslovenskej veterán tour v stolnom tenise.

KAMENICA n./C.  Finálovým turnajom v Kamenici n./C. sa skončil 8. ročník Východoslovenskej veterán tour v stolnom tenise. Výrazný úspech v záverečnej súťaži zaznamenali hornozemplínski veteráni.

Ivan Birov v strednej vekovej kategórii a Jaroslav Dzubák v najstaršej získali zaslúžené prvenstvá. Daniel Gajdoš bol tretí. Vlani sa naši v Prešove tešili zo štyrch medailových umiestnení. I. Birov (50 – 59 r) turnaj vyhral, J. Dzubák (nad 60 r) bol druhý a v skupine 35 – 49 rokov D. Gajdoš získal striebro a T. Butko bronz.

V tomto ročníku po základnej postupovej časti (6 turnajov) mali zástupcovia horného Zemplína výborné východiskové postavenie.

Štvrté miesto Sninčana Maliniča

V najmladšej kategórii sa očakával súboj Humenčana M. Begalu, Sninčana I. Maliniča, Kameničanky zo Zakarpatska T. Butko, Poliaka T. Žiobra, Ukrajincov A. Tuckanyuka a V. Heja. Žiaľ, štartoval iba Malinič. Begalovi zmena termínu turnaja zo soboty na nedeľu nevyhovovala, Poliak a trojica Užhorodčanov sa tiež odhlásili.

Celkom úspešne podvihorlatskú oblasť reprezentoval iba I. Malinič zo Sniny. Postúpil zo skupiny a v štvrťfinále zdolal po boji J. Fecka. V zápase o postup do finále neuspel s neskorším prekvapujúcim celkovým víťazom J. Molčanom 0:3 a na stretnutie o 3. miesto proti J. Baranovi nenastúpil.

Konečné poradie v kategórii 35 – 49 rokov: 1. Jozef Molčan, Bzenov-Janov, 2. Jozef Gombík, Šarišské Michaľany, 3. Jozef Baran, Vranov nad Topľou, 4. Igor Malinič, Snina, 5. Martin Dugas, Bracovce, 6. Ján Bendzák, Poproč, 7. Michal Antoš, Brusnica, 8. Jaroslav Fecko, Bzenov-Janov, 9. Maroš Rusinko, Sedlice, 10. Ján Lehončák, Parchovany, 11. Ján Štucka, Jakubany, 12. Matúš Tomáš, Hencovce, 13. Ondrej Skyba, Sedlice, 14. Július Klimo, Spišské Bystré, 15. Martin Buranovský, Prešov, 16. Peter Kos, Svidník.
Titul zostal v Kamenici n./C.

V strednej vekovej kategórii sa očakával veľký súboj o prvenstvo najmä medzi Strišovským a trojicou našich zástupcov. Humenčan A. Pavlotty sa však finálového turnaja nezúčastnil, ale ďalší traja favoriti bojovali úporne až do samého konca. Podľa predpokladov postúpili zo skupín.

Muziku tvrdil vo výbornej forme hrajúci obhajca minuloročného prvenstva I. Birov, ktorý hral v domácom prostredí. V štvrťfinále porazil J. Topoľančina 3:0, v semifinále C. Sabola 3:1 a vo finále nečakane hladko D. Strišovského 3:0. D. Gajdoš zdolal M. Drozdu 3:1, ale v boji o postup do finále po výbornej hre a vyrovnanom súboji nestačil napokon na D. Strišovského 2:3. Ani tentoraz sa nehralo o „bronz“, C. Sabol stretnutie vzdal v prospech D. Gajdoša.
Konečné poradie v kategórii 50 – 59 rokov: 1. Ivan Birov, Kamenica nad Cirochou, 2. Damián Strišovský, Slovenská Ves, 3. Daniel Gajdoš, Udavské, 4. Cyril Sabol, Lemešany, 5. Štefan Gladiš, Jakubany, 6. Miroslav Drozda, Prešov, 7. Juraj Topoľančin, Hažín nad Cirochou, 8. František Bohunčák, Spišský Štvrtok, 9. Jaroslav Sagula, Spišská Nová Ves, 10. Ľubomír Pavlišin, Radoma, 11. Peter Štenko, Prešov, 12. Štefan Krafčík, Jakubany, 13. Jerzy Sulkovski, Poľsko, 14. Andrzej Peregrym, Poľsko, 15. Tibor Fiľák, Košice 16. Milan Lukáč, Prešov.

Dzubákova bojovná jazda za titulom

Rovnako ako minulého leta sa na finálový turnaj výborne pripravil J. Dzubák zo Zemplínskych Hámrov. Kým vlani ho o prvenstvo pripravil vo finálovom súboji Jozef Ivan, tentoraz už stolnotenisový veterán spod Vihorlatu nenechal nič na náhodu.

Dzubák postúpil ľahko zo skupiny a v štvrťfinále porazil Mišinského a v boji o postup do finále aj Lukáča vždy 3:1. Úrovňou kvalitné stretnutie o titul prinieslo dramatickú zápletku, v ktorej s hlavným favoritom Semanom lepšie obstál Hámorčan po výsledku 3:2.

Zo skupiny postúpil aj organizátor záverečného turnaja J. Sojčák. V štvrťfinále bol nad jeho sily (0:3) Lukáč.
Konečné poradie v kategórii 60 a viac rokov: 1. Jaroslav Dzubák, Zemplínske Hámre, 2. Jaroslav Seman, Levoča, 3. Július Lukáč, Bardejov, 4.Milan Petrík, Svidník, 5. Anton Stanický, Košice, 6. Ján Sojčák, Kamenica nad Cirochou, 7. Jozef Ivan, Nevidzany, 8. Július Mišinský, Bracovce, 9. Ján Gregor, Sučany, 10. Ján Popadič, Poprad 11. Stanislav Suranovský, Arnutovce, 12. Jozef Vitko, Spišské Bystré, 13. Ján Ivan, Martin – Ľadoveň, 14. Štefan Nitkulinec, Humenné, 15. Štefan Šram, Kamenica nad Cirochou, 16. Štefan Peterčák, Košice.